Karasu Plajı
13:18

Karasu Plajı

 
Karasu Plajı, Sakarya ilinin Karasu ilçesinde bulunur. Karasu sahili Türkiye’nin en uzun ikinci sahil ünvanına sahiptir. Sahil uzunluğu yaklaşık olarak 15 kmdir. 
Kumları bazı romatizmal hastalıkların iyileştirilmesi için faydalıdır. Sakarya’dan 2 saat sürecek bir yolculuk sonunda Karasu Plajı’na ulaşabilirsiniz. Karasu Plajı’ndan denize girmek isteyen kişiler için bazı uyarılar yapmakta fayda vardır. Karasu denizi İstanbul'un Karadeniz'deki Kilyos, Ağva sahilleri gibi çok dalgalıdır. Aniden derinleşen kısımları da tehlike saçar. Bu yüzden Karasu sahilinde pek çok cankurtaran vardır. Cankurtaranın bulunmadığı yerlerde boğulma olayları gerçekleşir. 
 
Bu yüzden yüzmeyi çok iyi bilmiyorsanız, kendinizi tehlikeye atmamalısınız. Karasu Plajı’nın çevresinde oteller ve pansiyonlar bulunur. Kalmak istediğinizde uygun fiyatlı pansiyonlar bulabilirsiniz. Karasu Plajı'nda jet ski gibi aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Yaz aylarında çok kalabalık olduğu için; güneşlenecek yer bulamayabilirsiniz. 
Bu yüzden eylül ayları daha çok tercih edilir. 

Denizi bu tarihlerde daha temiz ve sağlıklıdır. Karasu Plajı’na kurulan liman yüzünden, plajın eski görüntüsü biraz bozulmuştur. Karasu Plajı’ndaki su, yükselip kıyı taraflara daha çok yaklaşmıştır. Karasu Plajı ne olursa olsun; insanların tekrar tekrar görmek isteyeceği bir yer olmuştur. Bunun nedeni sahilinin çok geniş ve ferah olmasıdır. Kumlarının güzelliği ve faydaları; yerli halkı tarafından daha çok bilinir. 
 
Karasu Plajı'nda bazı aylarda, yengeç yavrularına da rastlayabilirsiniz. Yumurtlama dönemlerinde plajda olabilirler. Karasu Plajı’nın bir güzelliği de yapısının çok bozulmamasından gelir. Tek eksi yönü, dalgalarının hırçın olmasıdır. Güneşlenmek ve plajına uzanıp kitap okumak için ideal yerleri vardır. Plajında piknik yapıp, hatta mangal yakan insanları bir süre sonra garipsememeye başlarsınız. Nede olsa Karasu Plajı’nın güzelliğine hiç bir şey gölge düşüremez diye düşünerek; tatilinize devam edersiniz.

1 yorum :

  1. Karasu ile ilgili olarak güzel bilgiler vermişsiniz. Karasu ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. http://karasulu.com/

    YanıtlaSil

Gezilecek Yerler